Nice 30 yıllara birlikte erişmek dileğiyle

30 okunma Ekim 2021

Bu ay 30. Yaşımıza giriyoruz. 

Çalışarak geçen her gün gibi yıl boyunca ülkemizin, bölgemizin özellikle ekonomi ve kültür birikimine katkı sağlamanın içinde olmanın mutluluğu paha biçilmezdir. Gerine bıraktığımız yıllar süresince sahip olduğumuz format ve şeffaf yayın ilkelerimiz sayesinde yakaladığımız sürdürülebilir kalitemizle okurlarımızda sarsılmaz güven duygusunu da güçlendirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Dile kolay. Tam 30 yıl! Acısıyla tatlısıyla nice günler geçirdik hep beraber. Tarihe, dönemin olaylarına birlikte tanıklık ettik, birlikte şahitlik ettik… Kimi zaman heyecanla, kimi zaman mutlulukla, kimi zaman hüzünle… Amacımızdan sapmadan, hedeflerimizden vazgeçmeden aralıksız yazmak, araştırmak, düşünmek kolay iş değildi… Zordu zor olmasına ama bir o kadar da bizim için keyifli ve heyecan vericiydi.

Eski sayılarımız yıllara göre ciltlenmiş sıra sıra arşivimizin sayfalarını çevirdikçe o eski fotoğraflar, yazılar, röportajlar önümüze birer birer açıldı.  Neler neler yok ki. Tarihin derinliklerinde ne çok şeyin yaşanmış olduğunu, neleri görmüş geçirmişiz olduğumuzu bir kez daha hatırlarken kimi zaman güldüm, kimi zaman gözlerim doldu, ama en çok da duygulandım. Şöyle bir dönüp geçen 29 yıla baktığımda, dergimizin çok değerli bir tarih arşivi oluşturduğunu gördüm. Bu arşiv sadece bizim için bir kaynak değil, aynı zamanda Türkiye ve bölgemizin tarihindeki sanayisinin, ithalat ve ihracatının, ekonomisinin, sanayicimizin attığı adımların dünden bugüne geçirdiği aşamaların, sürece katkılarının yansımalarını gösteriyor.

Dergimiz, bundan sonraki yıllarda da her ay farklı sektör ve konulardaki değişimleri, gelişimleri, yaklaşımları en doğru ve güvenilir insanların açıklamalarıyla ışık olmayı sürdürecektir. İş dünyamızın sesi olmaya devam edeceğiz.

RAPOR’un hazırlanmasında, yayınlanmasında emeği geçen, yazılarıyla bizlere katkıda bulunan bütün yazarlarımıza, kamu kurum ve kuruluşlarımıza, firmalarımıza, sanayicilerimize, daha etkili, başarılı sonuçlar elde etmek adına deneyimini, yaratıcı fikirlerini haber ve reklam sayfalarımıza yansıtarak muazzam bir görsel şölen yaşatan dostum Bilgin Güzelaydoğdu’ya sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Her geçen yılda içerik, tasarım, makale ve profesyonellikte kendini aşan dergimiz daha büyük bir coşku ile yayınlarken ulaştığımız gönüller de özel bir yer edinmesine, gelişmişliği ve bilgi hazineleriyle insanlara örnek teşkil etmesine, ulaşabildiği her yere sevgi, saygı, güven, emek ve güzel muhabbetler götürmesine yardımcı olmaya çalışacağız. Gelecek yıllarda da dergimiz aracılığıyla siz değerli okurlarımız ile aramızdaki bağı kuvvetlendirmeye çalışarak farklı ufuklara yaptığımız yolculukları paylaşma gayreti içerisinde olacağız.

RAPOR’a artarak süren ilgiyi görmek sorumluluk duygumuzu daha da artırıyor.

Nice 30 yıllara birlikte erişmek dileğiyle.

Saygılarımla.