“Anlam” yüklü yaşam hikâyesi

30 okunma Mayıs 2024

Gençlik, yaşamın en önemli dönüm noktalarından ve en zorlu dönemlerindendir. Tüm çocukluk yaşantılarının yeniden gözden geçirildiği, doğa tarafından tüm eski yaşantılara ait yaraların onarımı, eksiklerin giderilebilmesi için yeni bir şansın sunulduğu, uygun olmayan yaşam koşullarında ise yeni yaralanmalara, kırılmalara en duyarlı olunan bu dönem deneyler yapılır, idealizm, çatışma ve belirsizlikler olur, kimlik duygusu, ayrılma ve bireyleşme gerçekleştir.

Bu ay sizlerle yaşam öyküsünü paylaştığımız genç iş insanımız Beyazıt Emre Günay, küçücük yaşında itibaren özgüveni yüksek ve uyumlu bir kişilikle yaşamını sürdürmüş. Kendi sınırlarını keşfeden ve gerçekçi hedeflere yönelebilen Günay’ın, gençlik enerjisiyle bağımsızlaşabilme adımlarını hızla atmaya başlaması kendini ve kişisel hayallerini gerçekleştirmek isteyenler için örnek bir isim olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Maddi kazançlardan ziyade içsel tatmin ve mutluluğu öncelikli hale getiren, hedeflerini tutkuları doğrultusunda şekillendirerek başarıyı yakalayan Beyazıt Emre Günay’ın, içinde her zaman yılmamak, mücadele etmek, zorluklarla karşılaşınca devam edebilme ve hatta travmamalarla başa çıkabilme becerisi yer alıyor.

Zorluklarla farklı bakış açılarıyla başa çıkabilen, çok kolay pes etmeyen, sonuna kadar azimli ve sebatkâr bir şekilde uğraşıp, çaba gösteren, düştükten sonra kalkmasını bilen 36 yaşındaki iş insanımız hayatına anlam katan unsurların başında mücadele etmek, dürüst yaşamak ve Allah'ın rızasını kazanmak gibi değerlerin geldiğini uzun röportajımız sırasında sık sık bizimle paylaştı. “Değerlerin” yitirildiği ve hayatın maddileştiği yaşadığımız zaman diliminde Günay’ın “anlam” yüklü yaşam hikâyesiyle yılmazlığın, mücadelenin, ayağa kalkabilmenin en önemli örneklerinden bir olarak yüreklerinize dokunacağımızı düşünüyorum.

NELER OKUYACAĞIZ?

Hatay’ın Arsuz İlçesi’nde deprem sonrasında bakım ve yenilenme çalışmaları yapılan 5 yıldızlı otel kalitesindeki öğretmen evi hizmete girdi. Böyle bir yatırımı anahtar teslim olarak proje, tadilat ve mobilya döşemesini üstlenen Myoffice Firması’nın sahibi Fatma Önal Önlen’i buradan kutlamak istiyorum. Daha önce sizlerle yaşam öyküsünü paylaştığımız genç kadın girişimcimizin tüm zor şartlara rağmen elde ettiği başarı gerçekten övgüye değer nitelikte.

İSTE’li öğretim üyeleri Yapı Denetim Firmaları ile orta hasarlı olarak tespit edilen bütün binaları bodrum ve zemin katlarından başlayarak ayrıntılı olarak inceledi. Performans analizi ve güçlendirme projeleri için gerekli karot, sıyırma, röntgen sayıları ve yerleri ile zemin sondaj sayısı ve derinliği ile ilgili deprem yönetmeliğine uygun sayılar yetkililerle paylaşıldı..

Hazır beton, çimento, hafriyat ve gıda nakliyesinde kullanılmak üzere ürettiği araçlarla Türkiye’nin lider treyler firmalarından Güven, Avrupa’ya 500. Gübre Silobasını Avusturya’nın başkenti Viyana’da faaliyet gösteren ve bölgenin en büyük tarım firmalarından olan Adam Reinhard Transportunternehmen und Handel firmasına teslim etti.

Bilim Akademisi üyesi, yer bilimci ve deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür, Hatay’da gerçekleştirdiği konferans büyük ilgi gördü Görür, İskenderun’da deprem üreten kaynakların birden fazla olduğuna dikkat çekerek; “Yüzyılın felaketine neden olan 6 Şubat depremleriyle, binlerce kişi yaşamını yitirdi. Hatay’da, depreme dirençli şehir yaratmak için herkesin katkı vermesi gerekiyor” dedi.

Tosçelik Spiral Boru, Almanya'daki en önemli çevresel dönüşüm projelerinden biri olan ve Ren Nehri'nden su getirerek kullanılmayan açık maden ocaklarını doldurmayı amaçlayan "Ren Su Boru Hattı" (RWTL) ihalesini alan şirket oldu.

Dergimizin içeriğinde çok sayıda haberi sizlerle paylaştık. Herkese sağlıklı, başarılı ve içinizdeki umutların hiç bitmediği günler diliyorum.