GELECEK GENÇLERİN

30 okunma Ekim 2022

Geleceği şekillendirmek, değiştirmek, hayal ettiğimiz gibi olmasını sağlamak bizlerin elindedir. Dünü değiştiremeye gücümüz olmadığını hepimiz bilmekteyiz.

Bize kalan zaman ise yaşadığımız an kalmaktadır. Yaşadığımız ve yaşamaya devam ettiğimiz anları çok iyi değerlendirmeli hiçbir saniyesini boşa geçirmemeliyiz. Çünkü gelecek içinde yaşadığımız an ile şekillenmektedir. Üniversitelerimiz ders yıllarına başlamış bulunuyor. Üniversitelerimize sadece  öğretim hayatımızı tamamlayan olarak görmemeliyiz. Üniversitelerimize sosyal aktiviteler dahil diğer eğitim ve kültürel faaliyetlere katılım sağlamalı, tabiri caiz ise diğer aynı öğretimi aldığımız öğrencilerden bir farkımızın olmasını sağlamalıyız.

Geleceği şekillendirmeye ve hayalimize ulaşmaya çalışmak demek, neyi hedefliyor ve hayal ediyor isek ona ulaşmak için ne eksiğimiz olduğunu görerek onları tamamlamak için çalışmalıyız.

Örneğin; Üniversitelerin Tarih Bölümünden mezunu oldunuz ve öğretmek olarak atanamadınız. Bu hayatın sonu değil çünkü çok güzel bir öğretim almış bulunmaktasınız. Tarih bölümü mezunları olayları belirleyen neden ve sonuç ilişkilerini objektif şekilde anlatım yapan bir bölümdür. Yani geçmiş olayları incelerken örnek satış ve pazarlama üzerine bu bilgileri kullanabilirsiniz. Bir ürünün önceki hayatı ile şuan ve gelecekteki hayatını objektif değerlendirebilir bu açı ile ürüne yeni bir pazarlama ivmesi kazandırabilirsiniz.

Her ürünün bir geçmişi ve geleceği olduğundan dolayı ürün geçmişini iyi analiz ederek raflardan kalkmak üzere olan ürünlere yeni bir gelecek sağlayabilirsiniz. Ve ürüne sağladığınız bu gelecekte sizin geleceğinizi şekillendirmede önemli rol oynayacaktır.

Bakış açılarımızı değiştirir isek her olayın bizi eğittiğini ve geliştirdiğini görürüz.

Üniversite de okuyan arkadaşlarımızın sadece öğretim hayatı için okumadıklarını o üniversitedeki her faaliyet, eğitim, spor yarışmaları, bilgi yarışmaları ve sanayiciler ile birlikte düzenledikleri tecrübe paylaşım konferansları ve bunlara benzer tüm faaliyetleri gelişim amacı ile takip etmeleri yerinde olacaktır.

Tecrübe; belli sürede veya hayat boyu edindiği bilgilerin tamamıdır.

Tecrübeli ve farklı olabilmek için her anınızı değerlendirmeniz dileğiyle,