Bize Ait Zaman:

30 okunma Mayıs 2020

“Evde Kal Sağlıklı Kal” sloganı, salgın hastalık (COVİD-19) ile mücadele etmeye ve bu tedirgin ve huzursuz günlerimizi sağlıklı atlatmamıza yardımcı olacaktır.

Hepimizin ilk isteği sağlıklı olarak bu günleri geride bırakmak ve geleceği görebilmektedir. Hastalıkla mücadele ederken de gelecek planları yapabiliriz. Evde kaldığımız sürede örnekleri çok olan kişisel gelişim kitaplarında da anlatıldığı gibi kendimizi dinleyerek kendi muhasebemizi yaparak gelecek planlarımızı ve hareket tarzımızı gözden geçirip belki de geleceğe daha güvenle bakabileceğiz. Zorunlu da olsa evde kaldığımız zamanlar çoğumuzun kendimize ayırdığı tüm zamanlardan daha fazladır. Bu zamanı en verimli şekilde kullanarak gerek sağlığımız gerekse de kariyerimiz, işimiz ve geleceğimiz için çok büyük bir fırsattır.

“Dizgin vurulmamış bir coşkuyla yaşamanın önemini hiçbir zaman unutma. Tüm canlı varlıklardaki harikulade güzellikleri görmeyi ihmal etme. Bugün ve içindeki her bir an bize verilmiş bir hediyedir. Amaçlarına odaklanmaya devam et. Evren geri kalan her şeyi halledecektir.

“Avucunuzdan kum taneleri gibi akıp giden zaman asla geri gelmez. Zamanı erken yaşlardan itibaren akıllıca kullananlar zengin, üretken ve tatmin edici bir yaşamla ödüllendirilir.” Robin Sharma'nın Ferrari'sini Satan Bilge kitabından.

 

Bize ait, ailemize ait bu güzel birlikte olduğumuz ve olacağımız zamanlar belki de Ferrari'sini Satan Bilge”de bahsedildiği gibi kum tanesi gibi akıp gitmesini önlemek için bize sunulan büyük bir fırsattır ve bizim de bunu çok iyi değerlendirmemiz gerekir.  Sevdiklerimize seni seviyorum demek, kırdıklarımız var ise de bizleri affetmelerini istemek için, hatırlayıp da zaman ayıramadığımız sevdiklerimize, dostlarımıza bir telefon açarak zaman ayırmak hepimizi mutlu edecek ve bağışıklık sistemimizi de güçlendirecek sağlıklı olmamıza ve güzel insan olmamıza destek olacaktır.

 

Biz de bu evde kal sloganı kapsamında kendimizi yenilemek, geliştirmek ve değiştirmek daha güçlü, daha hoşgörülü, daha geniş düşünen hayata daha fazla değer katmak için çalışan yeni biri olarak kaldığımız yerden devam edeceğiz.